Sesiuni de Degustare - Școala Moldovenească de Cafea
15737
page-template-default,page,page-id-15737,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Școala organizează periodic sesiuni de degustare.

 

Momentan, acestea se desfășoară în compania a 8 participanți, alături de trainer.

 

Se prepară 3 sortimente diferite de cafea de specialitate, utilizând metode alternative de preparare, se savurează și se compară gusturile. Prin intermediul acestor ateliere, dorim să aducem cafeaua de calitate mai aproape de consumatorul casnic: să facem cunoscute originile din care provine cafeaua de specialitate, deseori culeasă și procesată manual, să înțelegem cafeaua și schimbările prin care aceasta trece în timpul procesului de prăjire și să învățăm să o preparăm și să o consumăm corect.

În pregătire..