Serile filmului românesc pe terasa școlii de cafea - Școala Moldovenească de Cafea
16685
post-template-default,single,single-post,postid-16685,single-format-standard,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Serile filmului românesc pe terasa școlii de cafea

Am primit invitația de a fi parteneri la unul dintre cele mai dorite festivaluri din Iași, acela al filmului românesc. Ne-a plăcut mult ideea de a da trezirea unora dintre cei mai iubiți români.
Într-o dimineață de sâmbătă, mai precis pe 13 mai începând cu ora 10:00, am primit pe terasa școlii cinefili și cineaști, câțiva dintre ei cunoscători ai cafelelor bune și mari amatori de gusturi noi.
Unii și-au dorit espresso serioase, scurte și concentrate, alții cappuccino, mai dulci și aromate. Iar pentru cei care au simțit nevoia de a savura ceva mai blând, am preparat chemex și syphon pe care le-au sorbit în tihnă.
Mulțumim pentru invitația de a fi parteneri!
radmilaPână la viitoarea ediție a festivalului, vă așteptăm la cafea la școală.
No Comments

Post A Comment